Elita |Kierra Cass|

22. června 2015 v 14:53 | Chaera |  Recenze
Autor: Kierra Cass
Český název: Elita
Originální název: The Elita
Díl: 2/3
Žánr: Romantika, dystopie, YA
Počet stran: 278
Nakladatelství: CooBoo

Anotace: Třicet pět dívek přišlo do paláce soutěžit v Selekci. Všechny až na šest byly poslány domů. A jen jedna se provdá za prince Maxona a bude korunována princeznou Illey. America si pořád není jistá, kde leží její srdce. Když je s Maxonem, nechává se unášet jejich novou dechberoucí reakcí a nesní o ničem jiném, než být s ním. Ale kdykoliv vidí Aspena vykonávajícího práci strážce v paláci, je strhávána vzpomínkami na společný život, který si plánovali. Jak se skupinka zmenšila na Elitu, jsou ostatní dívky ještě odhodlanější získat Maxona - a Americe běží čas na rozhodnutí. Právě když si je America jistá, že se rozhodla, zničující ztráta ji donutí znovu o všem začít pochybovat. A zatímco se snaží představit si budoucnost, agresivní rebelové odhodlaní svrhnout monarchii nabývají na síle a jejich plány by mohly zničit její šanci na jakýkoliv šťastný konec.


Pouze šest dívek z třiceti pěti má možnost dál bojovat o princovo srdce, a zároveň i o korunu celé Illey. America je jednou z nich a ačkoliv se zdá, že má výhru téměř na dosah, její srdce stále bezradně stojí mezi Aspenem a princem Maxonem. Situaci jí neulehčují ani neustálé útoky rebelů, tvrdá hra ostatních dívek a navíc to vypadá, že ztrácí přízeň lidu i krále. Zvládne America vyhrát? nebo se bude muset vrátit zpět do obyčejného života?

V prvním díle jsme měli možnost poznat Americu jako milou holku z chudé rodiny, která i přes blahobyt v paláci nezapomíná na svůj původ. V tomto díle vás však čeká sebestředná naivka, která je neustále zahlodaná do svých problémů a neustálého přemýšlení nad svými zmatenými city. Téměř celá kniha se zaobírá milostným trojúhelníkem America - Aspen - Maxon, který je řešen neustále dokola a dokola. Chce žít obyčejný život se svou starou láskou z dětství nebo život plný panovnických starostí a bohatství s princem Maxonem? Když už si čtenář oddychne, že se konečně rozhodla, čeká ho o pár stran dále nemilé překvapení a děj se znova opakuje. Postupně vám tak začne lézt ta nemožná holka na nervy a vy si můžete odpočinout jen u vítaného zpestření v podobě vpádu rebelů.Narozdíl od prvního dílu se mi tento nečetl zrovna nejlépe. Chyběla nějaká pořádná akce a útoky rebelů byla jen chabá náplast na bolístku. Chápu, že největší akci si autorka patrně chystá na třetí - závěrečný - díl, ale to jí přece nebrání v tom, aby napínavou udělala i Elitu. Na druhou stranu však musím ocenit pár nových nápadů, které do knihy vložila. Úkoly pro účastnice Elity byli moc pěkně vymyšlené a člověk si dokázal představit (a popřemýšlet) jak by to na jejich místě udělal třeba on. Na povrch také vyplulo jedno velmi zajímavé tajemství o královské rodině, které člověka napne na třetí díl a přinutí ho přehodnotit jejich dosavadní chování. A řešení kast dává taktéž celé knize plus.

Knize nelze upřít její čtivost. I přesto, že se tam nic moc neděje, je napsána tak krásně, že jí zhltnete za jedno odpoledne. Je jedno, jestli se odehrává čajový dýchánek s královnou nebo hádka, v podání této spisovatelky vypadá vše zajímavě. Kierra Cass má jednoznačně originální nápady a rozsáhlá slovní zásoba jí očividně také nechybí. A když nakouknete pod pohádkovou vrstvu této knihy, narazíte na skvěle promyšlený svět, který vám nějakou dobu bude vrtat hlavou. Na závěr, kniha měla sice spoustu chyb, ale ty spisovatelka vyvážila novými nápady a odhaleními. Takže se určitě vrhnu i na třetí díl - První.

4, star icon4, star icon4, star iconhalf, rating, star icon0, star icon

ZDROJE: Obálka CooBoo / Anotace Databáze knih / Obrázek Tumblr 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Knižné Maniačky | Web | 22. června 2015 v 16:32 | Reagovat

Elita bola veeru slabšia. Najviac mi prekážala America, ktorá sa nevedela rozhodovať a vadila mi. Ale teším sa na tretí diel. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama