Student knihomol 8

19. května 2015 v 12:57 | Chaera |  Student knihomol
Projekt z dílny Cathy

Březen - 1 835 stran

Jednou ano, dvakrát ne - 248 stran
Do poloviny to byla jen dobře napsaná (avšak obyčejná) kniha o dvou teenagerech, kteří se shodou náhod poznají v nemocničním prostředí. Pak přijde menší odhadlení, při kterém jen zalapáte po dechu, a přehodnotíte dosud přečtené stránky. Téma autorka pojala přímo geniálně a líbilo se mi přemýšlení nad světem "mezi". Navíc si o věcech zjistila fakta a napsala o stavu Westa na základě zkušeností ostatních lidí. Dokonce mě i rozbrečela, což třeba takové Hvězdy nám nepřály nedokázaly.

Arkádie: Procitnutí - 342 stran
Ačkoliv počet rozečtených sérií by se nevešel na jednu stránku A4, já hrdě sahám po další. Začátek sice nic moc, ale když se to rozjede, nestačíte obracet stránky. Po dlouhé době je tu konečně hrdinka, která se nenechá zachraňovat, je chytrá a vtipná a není dokonalá. Příběh Arkádských dynastií je promyšlen do nejmenších detailů, až to člověka nutí přemýšlet, jetli na tom není něco pravdy. Jak já říkám: fantasy Romeo a Julie na mafiánský způsob. Nezbývá než si počkat na další díl.

Polibek pro Annu - 334 stran
Ze začátku jsem si moc nerozuměla s Annou - kdo by nechtěl strávit rok v Paříži? Když jsem se ale přes tenhle fakt přenesla (a Anna taky), stala se jednou z mých oblíbených hrdinek. Kniha se četla rycle a lehce, stránky ubíhaly pod rukama samy, a opravdu se mi moc líbila. Ještě jsem neměla možnost přečíst si i druhou knihu autorky: Lola a kluk odvedle, ale pokud budu mít příležitost, určitě si jí přečtu.

Ready player one: Hra začíná - 511 stran
Prvních sto stran ubíhalo strašně pomalu. Neustálé popisování, realita a několik stran jen o zakladateli hry. O jeho minulosti, životě a bla bla bla. Pak ale Parzival konečně našel klíč a stránky začali mizet. Tuny odkazů na manga, knihy, filmy a hry tomu dávají jedno velké plus. Šlo vidět, že autor měl počítačové hry opravdu rád a všechno dávalo dokonalý smysl. Místo kapitol levely a bravůrně vymyšlené kredity, kterými jste mohli platit i ve skutečném životě. Co mi vadilo, bylo neustálé štěstí hlavního hrdiny, a to, že mu všichni pomáhali, aby vyhrál.

Roztomilé malé lhářky 2# - 278 stran
A konečně, druhý díl Roztomilých malých lhářek - Nevinné. I když, co je na nich nevinného. Neumím mluvit o druhých (a třetích, čtvrtých, patých... No však mě znáte), takže zde nic moc nenapíšu. Dobré, akorát na můj vkus málo akce.

Spočítej hvězdy - 122 stran
Před nějakou dobou vyšla druhá kniha od Lois Lowry (První- Dárce). Byla zajímavá, ať už tím, kde se odehrávala nebo o jakém tématu pojednávala a líbila se mi o trochu více, než dárce. Co mě mrzí je délka. Mohla postavy trochu rozvést a více všechno popsat. Autorka psala podle faktů a jak v poděkování zmiňuje, několik postav mělo reálná základ. Co jí dodává na originalitě mezi nespočtu knih o druhé světové válce a Židech, je to, že se odehrává v Dánsku a do detailů popisuje celou tu záchrannou akci pro Židi. A jeden fakt navíc - Dánové zachránili 99% Židů tím, že je převezli do neutrálního Švédska.

Celkem knih: 6

//Omlouvám se za tak velké zpoždění, blogerská krize :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama