Student knihomol 7

1. dubna 2015 v 19:51 | Chaera |  Student knihomol
Projekt od Cathy


Březen - 1 652 stran

Anna - 260 stran
Zatím můžu s ledovým klidem říci, že tohle je zatím ta nejhorší kniha roku 2015. Četlo se to strašně. Neustálé přeskakování od jedné postavy ke druhé, osoby bez větší hloubky a zranění (a léčení) Anny se odbylo hned na začátku knihy. Děj byl urychlený a odfláknutý a lituji času, který jsem nad ní strávila. Rozhodně nedoporučuji a vám upřímně říkám, sáhněte po jiné knize.

Hitlerova dcera - 103 stran
Pro nečtenáře a mladší osoby je tohle ideální kniha. Byla poutavě a realisticky napsaná, až to člověka nutilo přemýšlet, zda na tom není náhodou něco pravdy. Navíc je to taková jednohubka, kterou přečtete za jeden den a klidně vám pak zbyde čas ještě na další knihu.

Příběh dvou staletí - 328 stran
Po delší době se mi konečně dostal do rukou druhý díl série Mé sladké šestnácté století. Druhá kniha se mi líbila ještě více než první díl, snad proto, že to vypráví Less. Její příběh byl rozhodně poutavější a zajímavější (hlavně když se snažila si zvyknout na 21.století), ale na druhou stranu mi tu chyběla renesanční Florencie. Konec není v žádném případě předvídatelný a vy budete překvapení jak se to nakonec vyvine. A abych byla upřímná, mám radši Austina než Lucase.

Poslední z bohů - 407 stran
Po tolika měsících se mi konečně do rukou dostal poslední díl Percyho Jacksona. Na to, jaká velká bitva se tam odehrála si myslím, že by si Rick Riordan asi nepodal ruku s Georgem Martinem. Úmrtí bylo minimální, když se nepočítají nestvůry a Percy mi občas přišel jako ten největší Gary sue na světě. Hm, nestvůra kterou nikdo nikdy na světě neporazil a boss Percy ji má za chvilku vyřízenou. V tomhle ohledu jsem ho nemohla vystát.

Roztomilé malé lhářky - 260 stran
Narozdíl od většiny lidí jsem se pustila do knihy dříve, než do seriálu, protože jsem se jednak neměla kde dívat a taky zastávám názor, že knihám se nemůže film (nebo seriál) vyrovnat. Moc mi líbilo střídání v kapitolách, kdy jsme dostali možnost sledovat děj z různých pohledů postav. Od této autorky jsem zatím jen četla první díl Hry lží a vážně se mi líbí styl, kterým píše.

Potrhaná křídla - 294 stran
Ruta Sepetys je úžasná vypravěčka a skvěle dokáže popisovat o tom žádná, ale bohužel obsah pokulhavá. Chyběla mi tam ta atmosféra 50.let a kdyby to nebylo v anotaci, asi bych to ani nepoznala. Knize by taktéž neuškodilo, kdyby se objevilo více zvratů nebo alespoň ta romantika, která zde byla jen lehce nastíněna.

Počet knih: 6
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Janelle | Web | 8. dubna 2015 v 1:19 | Reagovat

Klamárky som už pár častí čítala ale plánujem sa do toho pustiť znovu :D

Inak ak máš rada knihy, tu je jedna súťaž: http://janeismystery.blogspot.sk/2015/04/knizny-kviz-sutaz.html

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama