Ukázka: Selekce |Kierra Cass|

21. února 2015 v 14:21 | Chaera |  Ukázky
Nic z toho mě nelákalo. A představa, že bych vstoupila do televizní soutěže, při které celá země sleduje, jak si ten nafoukaný strašpytel vybírá z řady holek tu nejúžasnější a nejpovrchnější, aby jen mlčky stála vedle něj a usmívala se… už jen z toho bych řvala. Existuje něco víc ponižujícího?
V domech Druhých a Třetích jsem toho viděla dost, abych věděla, že mezi ně nechci nikdy patřit, natož pak mezi První. Kromě časů, kdy jsme skutečně trpěli hladem, mi nevadilo, že jsem Pátá. To máma se chtěla vyšplhat do vyšších kast, ne já.
"A princ by si samozřejmě vybral Americu! Je totiž nejkrásnější ze všech," rozplývala se máma.
"Prosím tě, mami. Vždyť jsem tuctová."
"To teda nejsi!" vykřikla May. "Vypadáme přece stejně a já jsem krásná!" Zubila se na mě tak zeširoka, že jsem se rozesmála. Vlastně se nemýlila. May byla skutečně krásná.


Nejen díky své tvářičce, vítěznému úsměvu a jasným očím, bylo v tom něco víc. Z May vyzařovala energie a nadšení, kvůli kterým jste chtěli zůstat v její blízkosti. Byla magnetická, což já jsem tedy popravdě nebyla.
"Gerade, co si myslíš ty? Podle tebe jsem hezká?" zeptala jsem se.
Všechny oči se upřely na nejmladšího člena rodiny.
"Ne! Holky jsou trapný!"
"No tak, Gerade," povzdychla si máma přehnaně nahlas, ale zlobila se jen naoko. Na Gerada se nikdo naštvat neuměl. "Americo, ty přece víš, že jsi moc pohledná dívka."
"Když jsem tak pohledná, proč o mě kluci nemají zájem?"
"Ale oni mají zájem, jenže já je vždycky odeženu. Moje holky jsou příliš hezké na to, aby se vdaly za nějakého Pátého. Kenna si vzala Čtvrtého a vsadím se, že ty se můžeš dostat ještě výš." Nato se máma napila čaje.
"Jmenuje se James. Přestaň mu říkat číslem. A odkdy za mnou ti kluci chodí?" Hlas se mi postupně zvýšil. Nikdy jsem u našich dveří žádného kluka neviděla.
"Už nějakou chvíli," ozval se poprvé za celý večer táta. Jeho hlas zněl utrápeně a oči upíral jen do svého šálku. Zajímalo mě, co ho tak strašně znepokojuje. Že za mnou chodí kluci? Že se s mámou zase hádáme? Že se nechci přihlásit do soutěže? Nebo to, kam až bych to mohla dotáhnout, kdybych do ní přece jenom šla?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama