Knižní tipy - Valentýnská romantika

14. února 2015 v 12:01 | Chaera |  Knižní tipy
Co se na Valentýn hodí více, než-li nějaká ta romantika? Moje tipy na knihy, které pohladí po duši nejednu zaláskovanou duši.


Únos čtvrté princezny - Julia Golding
Akční, dobrodružné, lehce humorné a především romantické. Změna oproti YA románech, které teď oxidují naprosto všude. Myslím, že už jsem v nějakém článku zmiňovala, že tato spisovatelka patří k mým nejoblíbenějším, protože píše neuvěřitelně poutavě, má originální zápletky a nebojí se do všech svých knih vložit trochu té romantiky. Právě tím si získala mé srdce.

Esej o tragédii - Elizabeth LaBan
Esej o tragédii je naprosto vyjímečná kniha. Je jasné, že se asi nebude líbit všem, ale pokud máte rádi romantiku a přitom vám nevadí smutnější knihy, rozhodně po téhle knize sáhněte. Děj je lehký, čtivý a svižný a na celé knize nenajdete zbytečně natahované části, které kazí celkový dojem. Je to vážně jedna z mála knih, která se sice odehrává na střední škole, ale žádný typický lovestory příběh vás nečeká. Esej o trágedii je příběh, který okouzlí a nepustí.

Večeře s vampýrem - Abigail Gibbs
Opět trochu jiná romantika. Láska na vás nečeká na několika prvních stránkách, ani v půlce. Vlastně je tahle kniha pravým opakem Stmívání. Nenávist na první pohled, hlavní hrdinka se nechce stát upírkou, a když už přijde na romantiku, nečekají vás sladká slůvka. Violet se nebojí říct upřímně to, co má na jazyku a Kaspar bez slitování zabije člověka. Krvák, humor a romantika v jedné knize. Co si víc přát?

Ve tvém pokoji - Jordanna Fraiberg
Aby to bylo vyvážené, je tu kniha ze života. Co je však trochu zarážející, hlavní hrdinové příběhu se do sebe zamilují ještě dříve, než se vůbec uvidí. Obě postavy jsou velmi sympatické (a kluk dělá sport, ve kterém se nevyskytuje míč, což je oproti jiným knihám rarita.), zápletka je jednoduchá a člověk si u ní krásně odpočine.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Kolik knih za měsíc přečteš?

Nečtu
Méně jak 3
4 - 6
Více jak 7

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama