Knižní tipy - typicky holčičí

22. ledna 2015 v 14:58 | Chaera |  Knižní tipy
Některé knihy jsou prostě typicky holčičí a už jen obálkou hlásají, že to asi nebude zrovna počteníčko pro opačné pohlaví. Jsou tu další Knižní tipy, tentokrát doporučení, která diskriminují kluky.


Selekce - Kiera Cass
Nádherné šaty, po kterých každé dívčí srdce zaplesá, sympatický princ a jedna velká reality show. To je Selekce. Dechberoucí, úžasné a čtivé. To jsou slova, která vystihují Selekci nejvíce. Sice je přečtená za pár dnů, ale ty šaty si snad zapamuteje do konce života. Ne vážně, ten kdo tu obálku udělal je mistr. Okay, přestanu se roztékat nad tou úžasnou obálkou a řeknu (napíšu) proč je tak kniha tak skvělá. Děj je něco mezi historií a nynější dobou. Kniha je originální, nápaditá a America se snad každým coulem liší od ostatních soutěžících. Prostě hrdinka kterou si zamilujete.

Mé sladké šestnácté století - Rachel Harris
Další šaty a ještě ke všemu v nádherné italské Florencii. Krásná ukázka toho jak by to dopadlo, kdyby se do 16.století dostala holka z 21.století. Milé, lehce pohádkové čtení, při kterém dostane člověk chuť hned odjet do Florencie a prožít si ten příběh sami. Kdo ví, třeba narazíte na cikánský stan a můžete udělat bay bay moderní době. Nic dechberoucího, ale přesto romantické a ideální na odreagování.

Měsíční oko - Libba Bray
Fajn já vím, zase ty šaty, ale slibuji že další kniha bude bez šatů! Měsíční oko je ne moc známá kniha odehrávající se ve Viktoriánské Anglii (:3) s prvkami fantasy. Knihu jsem četla asi před rokem a pamatuji si, že se mi moc líbila. Spousta postav sice bylo nesympatických, ale styl jakým byla kniha psána to snad napravuje. Autorka má totiž schopnost krásně barvitě popisovat místa a tak člověk doslova vidí ve své hlavě obrazy míst, kde se hlavní hrdinka ocitla. Ještě dnes si pamatuju jeskyni se starými kresbami, kterou tam Libba popsala.

Nemožná holka @adorkable - Sarra Manning
Představte si blogování, šílenou holku, barvy na vlasy, přidejte trochu Hariba a vznikne vám z toho Jeane Smith! Teda spíše Adorkable. Totální nadšení po dočtení knihy a následný re-re-re-reading nevystihuje, jak moc se mi ta knížka líbila. Adorkable byla prostě sympatická osůbka se vším všudy a vtip jí nepochybně nechyběl. Kdo by nechtěl žít na bázi Hariba a celý den se dívat na videa roztomilých pejsků? No, možná já, ale uznejte že není nic lepšího než Haribo medvídci. Nemožná holka je jedním slovem mňamka!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama