První stříbrná kniha snů |Kerstin Gier|

7. prosince 2014 v 12:58 | Chaera |  Recenze
Autor: Kerstin Gier
Český název: První stříbrná kniha snů
Originální název: Silber: Das erste Buch der Träume
Žánr: Fantasy
Počet stran: 352
Nakladatelství: CooBoo

Anotace: Tajuplné dveře s klikou ve tvaru ještěrky, mluvící sochy a zdivočelá chůva se sekerou… sny Liv Silberové jsou poslední dobou opravdu strašidelné. Ještě strašidelnější než jakýkoli hřbitov v noci je to, že někteří o ní vědí věci, které by ve dne nikdy nahlas neřekla, leda ve snu. Jak je tohle možné? Je to pořádně zamotaná hádanka, ale hádankám nemohla Liv nikdy odolat…


Olivie se sestrou nemají moc klidné dětství. Rodiče jsou rozvedení a kvůli matčinu povolání jim nezbývá nic jiného než neustálé stěhování. Afrika, Německo, Holandsko... To je jen zlomek míst kam se díky svojí matce dostali. Právě když jejich máma dostana práci na Oxfordu, přichází jedno překvapení za druhým. Nejprve se musí nastěhovat k Ernestovi a jeho rodině a pak se začnou Liv zdát zvláštní sny. A zvláště jeden ji neustále pronásleduje. V tom snu se ocitná na hřbitově s podivnou partou kluků, což by samo o sobě nebylo tak zvláštní, kdyby ovšem ti kluci neexistovali a nevěděli všechno co řekla Liv ve snu.

Liv je od začátku do konce velmi sympatická hrdinka, stejně jako Mia a obě dvě jsem si už na začátku knihy neuvěřitelně zamilovala. Začíná to nevinným sýrem a končí to na hřbitově v mauzoleu. A pak ti nejdůležitější 4 kluci. Arthur, Henry, Jasper a Grayson. Arthur je (jak ho Secrecy popsala) ten nejkrásnější kluk na polokouli. Pro zklamání všech dívek na škole je ale stále zadaný s Anabel, která s ním a jeho kamarády společně tvořila pětici a měla tak co dočinění s magickými rituály. Dalé tu pak je Henry, nejsympatičtější kluk z celé knihy a Jasper, tak trochu šašek, kterého ale nelze nemít rád. Poslední tu zbývá Grayson, což je něco jako nevlastní bratr Liv a syn Ernesta. Grayson má už od začátku z celé té věci se sny trochu strach. Právě Grayson mi přišel jako jediný z nich nejrozumnější. A ještě bych tu ráda zmínila matku Liv, která je správně střelená a neobvyklá (aneb já v tvém věku měla už dávno prvního jointa, alkohol a sex za sebou.)

"Nejzajímavější věci jsou vždycky ty nejnebezpečnější. A přesto jim člověk musí přijít na kloub."

Kniha je napsaná velmi čtivě a zábavně a strávila jsem u ní hodně pěkných chvilek. Každou stránku jsem hltala a byla jsem zklamaná že už je zase konec. Asi nezbývá nic jiného než počkat na další díl, kterým má vyjít někdy v roce 2015.


Shrnutí: Knížka se mi vážně moc líbila. Pobavila, byla čtivá a měla jsem ji přečtenou za pár dnů. Kerstin Gier píše vážně skvěle a já tak nějak uvažuji, že sáhnu i po Drahokamech. K celkovému dojmu přispívá i ta nádherná obálka, která je jedna z nejpěknějších, jaké jsem viděla (i když uznejme, české obálky se zlepšují). Taky se mi moc líbila grafika, kterou byli zdobeny kapitoly. Nemůžu jinak, než dát pět hvězdiček.

4, star icon4, star icon4, star icon4, star icon4, star icon

ZDROJE: obálka CooBoo/Anotace Databáze knih/obrázky Silber Trilogie
OSTATNÍ: Text obsahuje úryvek z knihy

Další knihy od autora:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama