Únos čtvrté princezny |Julia Golding|

10. srpna 2014 v 21:55 | Chaera |  Recenze
Autor:Julia Golding
Český název: Únos čtvrté princezny
Originální název: Dragonfly
Žánr: Fantasy
Počet stran:376
Nakladatelství:Mladá fronta, 2010

Princezna Taoshira a princ Ramil mají z vůle vládců svých zemí uzavřít výhodný sňatek. Ani jeden není nadšen, protože už při prvním setkání k sobě cítí silné nesympatie. Osud je ovšem svede dohromady prostřednictvím společného nepřítele. Oba jsou uneseni a budou muset překonat vzájemnou nenávist, aby unikli celé řadě nebezpečí, která je na útěku čekají. Kniha nabitá akcí, souboji, honičkami i romantickou láskou od význačné britské autorky.Hned na začátku musím obdivovat schopnost autorky- a to nacpat do 300 stránkové knihy tolik emocí, zvratů a nebezpečí. Na každé stránce je tolik citu a děje že se to snad ani nedá pochopit. Ale jedna věc mi nedá. Pro koho byla vlastně ta kniha napsaná? Pro děti je v ní moc násilí, krve a smrti, ale mně jako starší tam připadaly některé scény dětinské. O tom ale více níže.

Řeknu to narovinu, nemám ráda prince Ramila. Choval se tak dětsky že mě z toho až bolely oči. Nejprve trucuje že si má vzít princeznu Taoshiru, pak je do ní najednou zamilovaný a po zbytek knihy řeší jak se jí co nejvíce zalíbit. Nebo aspoň takhle mi to připadalo. Naopak Tashi se mi zalíbila hned. Mučili ji, označili za kacířku a nadávali jí do čarodějnice, ale ani tak ji nezlomili a Tashi dál bránila své náboženství. Za tohle ji obdivují a smekám. Je statečnější než Ramil a král Lagan dohromady. A k tomu králi: chce oženit svého syna s princeznou z Modrého srpku, ale ve skutečnosti ani neví jak by se k ní on a jeho poddaní mají chovat.


Ze začátku celá kniha vypadala jako nevinná pohádka spíše pro mladší publikum. Začínalo to celkem obyčejně s oznámením o tom že se mají vzít dva potomci z království, kvůli spojenectví a míru. Samozřejmě že to ani jeden nechce. Tímhle mě autorka trochu zklamala, protože bych čekala něco krapet originálnějšího. Ale to se dá přehlédnout,jelikož je to přece jen úvod a seznámení s postavami. Jak už jsem řekla v úvodu, překvapilo mě kolik se toho na těch ''pár'' stránek vešlo a já nestíhala koukat jak to perfektně autorka zvládla. Ale přesto jsem neztrácela přehled a za to taky částečně mohla mapa světa.

Shrnutí: Knihu jsem měla po dvou dnech za sebou a neodradil mě ani princ Ramil, kterého doposud stále nemám ráda. Ostatní postavy, až na pár výjimek mi byly velmi sympatické a vymazalo to tak těch pár dětských dialogů. Únos čtvrté princezny byla první kniha, kterou jsem od této spisovatelky četla a musím říct že si určitě přečtu i další. A tak dávám knize čtyři hvězdičky.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sima | E-mail | Web | 17. září 2014 v 20:51 | Reagovat

Znie dobre :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama