Radleyovi, upíři odvedle |Matt Haig|

14. července 2014 v 9:46 | Chaera |  Recenze
Autor:Matt Haig
Český název:Radleyovi, upíři odvedle
Originální název: The Radley's
Žánr: Fantasy
Počet stran: 352
Nakladatelství:Jota, 2011

Prosím, seznamte se s Radleyovými: Petr, Helena a jejich dospívající potomci Klára a Rowan žijí v poklidné příměstské vesnici. Mohlo by se zdát, že jde o úplně obyčejnou rodinku - průměrně nefunkční a průměrně spokojenou. Jenže Radleyovi skrývají před celým světem jedno hrůzné tajemství. Jsou totiž upíři, kteří se před mnoha lety rozhodli, že budou "abstinovat" a pokusí se žít jako normální lidské bytosti


Upírů je všude poslední dobou na můj vkus až moc. Je proto velmi těžké najít nějakou aspoň trošičku originální a čtivou. U téhle knihy to je s originalitou na pokraji útesu. Na jednu stranu tady jsou "abstinující" upíři, kteří se snaží chovat co nejnormálněji a proto navštěvují divadlo, grilují s přáteli a mají plnou knihovnu "normálních" knih, mezi kterými těžko hledáte upířího spisovatele. Ale pak tady je typický temný bratr zamilovaný do manželky svého bratra Petera, který je pro změnu zamilovaný do sousedky odvedle. K tomu všemu i jeho syn je zamilovaný do kamarádky své sestry. Trochu spletité ne? Co mě zklamalo, je špatně napsaná anotace, která slibuje humor. No, nasmála jsem se snad jen u pár vět a zklamaná jsem byla zejména z toho, že abstinující upíří jsou jen trosky trpící migrénami.

Co se týče postav, líbil se mi snad jenom Will. Peter neustále jenom myslel na to, jaké je zahryznout se někomu do žíly a neustálé přetvářky a urážky mi lezly krkem. Helena zase chodila na čajíčky a palačinky, aniž by se zajímala o své děti a napříč mateřským pudům nechá šikanovat Rowana, jenom aby byli co nejnormálnější. Z mírumilovné Kláry se po napití krve stala dle mého lhostejná vypatlaná kráva, která se normálně chová jenom vyjímečně. No, a Rowan v knize myslí jen na sebevraždu. Jediný Will jakoby se choval sám sebou, pil krev, pomáhal té zhýralé rodině a celkově si užíval a kazil Kláru a Rowana.

Děj se odehrává několik dnů, které snad mají 80 hodin, jinak nevím jak to stíhají. Je celkem nezáživný a nic moc se tam neděje. Pak tu je několik zbytečných scén, které popisují jak skvěle líže manžel Lorny (no, pardón, ale tohle prostě dát do knihy a napsat že je pro děti?!) a stereotypy typu: vstane, snídá, jede autobusem.

Takže shrnutí: kniha naprosto o ničem, děj je nudý a nezáživný a horší knihu jsem snad ani nečetla. Je to jedna velká deprese, které by jste se měly vyhnout obloukem a použít jí raději na podpal než ke čtení. Pokud hledáte vtipnou knihu s upíry, sáhněte raději jinam. Takže za sebe dávám jednu hvězdu, a to jen za tu obálku, která se mi vážně líbila.

4, star icon0, star icon0, star icon0, star icon0, star icon


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Hermi | Web | 19. července 2014 v 18:49 | Reagovat

Ale notak! Mně tahle knížka tolik nezklamala, když jsem ji četla... Uznávám, moc humoru tam nebylo, ale alespoň to dopadlo dobře...XD
A mně zrovna Will připadal jako největší hajzl, ale když myslíš...

2 Robertsaibe | E-mail | Web | 2. prosince 2017 v 12:22 | Reagovat

Doctor Who is now considered a British Institute and has come a long way since it first aired on November 23rd 1963. The very first show saw the Doctor travel 100,00 years into the past to help some dim cavemen discover light. After 26 seasons and seven Doctors later the series came off our screens in 1989 much to the disappointment of the huge devoted fanbase. In 1996 an attempt was made to revive Doctor Who but it wasnt until June 2005 when it came back with a vengeance with Christopher Eccleston as the ninth Doctor that put the series back on the map as it were. It then went on for 5 years with David Tenant portraying the Doctor until 2010 when Matt Smith took over the role. Today it is still a great family show and has attracted many new fans.
<a href=https://www.cialissansordonnancefr24.com/cialis-dose-quotidienne/>https://www.cialissansordonnancefr24.com/cialis-dose-quotidienne/</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama