Pohádkový zločin |Krystyna Kuhn|

14. července 2014 v 20:16 | Chaera |  Recenze
Autor:Krystyna Kuhn
Český název:Pohadkový zločin
Originální název: Märchenmord
Žanr:Thriller
Počet stran:190
Nakladatelství: Víkend, 2009

Třináctiletá Gina přijela do Paříře a z okna luxusního bytu matčina přítele z nudy sleduje dění v protějším domě. Když ale za jedním oknem vidí vraždu a vzápětí tam vypukne požár, svět jako by se rázem postavil na hlavu. Mrtvé tělo se nenašlo, policie jí nevěří, matka má práci v Opeře, jediným pomocníkem je chlapec arabského původu, který na ulici čistí boty. Ale kdo je ten tajemný muž, který Ginu sleduje...?Abych byla upřímná, podle anotace jsem si myslela, že to bude další fantasy splácanina s duchy a lovestory (což svým způsobem i byla, akorát u vedlejších postav). Proto jsem byla nadšená, když jsem zjistila že není a vše se vlastně odehrává v Paříži s Noeem a věčně se nestarající matkou. Co mě trochu zklamalo, byl konec. Zajímalo mě, jestli Noe a Gina skončí spolu, nebo jak to nakonec dopadne s Filipem a její matkou. O tom bohužel nepadla zmínka a tak si jen bláhově domýšlím vlastní verzi.

Občas jsem dostala chuť zakroutit Gině krkem, když zase dělala blbosti a chovala se.... No vlastně jako puberťačka. Celkem mi na ní ale vadilo to její nekonečné strachovaní, občasná lhojstenost a občasná afektovanost ( něco se tam pohlo, musím tam jít!). I otravný Noe se mi ihned zalíbil a s velkou chutí jsem četla pasáže s ním a různé pořekadla, která v knize říká. Koho jsem nesnášela, byla její matka. Nevšímala si Giny a nevěřila jí a po většině času ani nevěděla co její dcera celé dny dělá. Ale když se opozdila nebo nezvedla mobil měla sklony hysterčit a ihned volat policii.

Děj byl plynulý, promyšlený a pořád postupoval vpřed. Každou chvíli se někde něco dělo, ale i tak je knížka snadno pochopitelná a i když je to thriller, je to parádní oddechovka (ale občas budete tajit dech). Co mě trochu překvapilo, byly některé reakce Giny. Když se před jejím domem objeví černý muž, může přece zavolat na policii s tím že jí do oken čumí úchyl a ne poslat Noema ať ho odláká. Hned poté se ale schová na půdě vedle a po chvíli jde zase domů. Proboha proč?

Shrnutí: Kniha se dobře čte a můžete u ní strávit klidně celé odpoledne, aniž by vás začala nudit. Až do úplného konce nevíte co se s onou zabitou dívkou stalo a překvapivý zvrat tam rozhodně nechybí. Takže za mě rozhodně doporučuji a knize dávám plný počet hvězd, jelikož splnila snad všechny podmínky- obálka pěkná, děj originální a postavy jako živé. Po dočtení jsem měla pocit jako by se snad příběh opravdu stal a kniha si u mě hned získala místo na poličce slávy.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama